меню
Your Cart

DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга – 49мл

DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга – 49мл
DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга – 49мл
693.00Ден
Без данок: 693.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Дневна крема за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа.
Функција:
• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
• Го намалува формирањето на слободни радикали
• Заштитува од загадување од урбаната средина

Лето, сонце, плажа и сончање – убава работа :)! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се дополнителен стрес за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

Заштитниот навлажнувачки крем за лице од 24 часа е особено погоден за сува комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење,
штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор
*регистрирана трговска марка на Lipoid.

Начин на употреба:

Нанесете ја кремата наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).