меню
Your Cart

DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл

DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
DR.SCHELLER Интензивна ноќна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл
680.00Ден
Без данок: 680.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Интензивна и регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа.
• Го поддржува процесот на природна регенерација
• Ја смирува кожата
• Го обновува липидниот слој на кожата
• Ја измазнува сувата кожа
Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чија екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
*регистрирана трговска марка на Lipoid


Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран

Состојки:
Екстракт од чиа семе:
Помага на кожата да ја задржи влагата и спречува да се исуши.

Масло од магарешки трн
Ја заштитува, ја храни и измазнува кожата. Ја зајакнува природната заштитна бариера. Ја балансира и смирува кожата.


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).