меню
Your Cart

DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл

DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл
1,155.00Ден
Без данок: 1,155.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект:
• Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ја измазнува кожата
• Ја подобрува еластичноста
• Регенерира
Интензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчките, хидрира и ги исполнува резервите на вода, ја штити кожата од штетни надворешни влијанија. Аргановото масло, екстрактот од семе од амарант и хијалуронската киселина обезбедуваат максимално дејство против брчки.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре кон надвор.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
Докажано е дека DR.SCHELLER Интензивниот серум против брчки ја намалува длабочината на брчките за + 16% по 28 дена.
* Просечна вредност по 28 дена, тестирани 20 лица. Извор: Derma Consult Concept GmbH

Начин на употреба:
Нанесете наутро и навечер на чиста кожа.


Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• произведен во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран
Содржи масло од Арган:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа. Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, ги омекнува и храни, зголемувајќи ја еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.
Екстракт од семе од амарант:
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).