меню
Your Cart

DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл

DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл
506.00Ден
Без данок: 506.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Смирувачка крема за лице со Бадем и Невен од Dr.Scheller
За осетлива кожа
Дејство:
• Ги смирува иритациите и го намалува црвенилото на кожата
• Навлажнува
• Ја балансира кожата
• 26-те потенцијални алергени мириси се исклучени од формулата
• Без мирис

Смирувачка крема за лице со органско масло од бадем, екстракт од календула и екстракт од алое вера го намалува благото воспаление и црвенило, ја храни и измазнува лушпестата кожа, интензивно ја навлажнува. Органското масло од соја го зајакнува и го враќа природниот заштитен слој на кожата. Ја штити кожата од штетни надворешни влијанија и ја штити од губење на влага.

DR.SCHELLER серијата Бадем и Невен е исклучително погодна за многу чувствителна кожа. Производите смируваат благи воспаленија и црвенило, ја измазнуваат лушпестата кожа и ја враќаат рамнотежата на нежната кожа.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплекс PhytoSolve®*, кој преку микрокапсули ги пренесува чистите природни состојки длабоко во кожата. Органското бадемово масло делува однадвор према внатре а другата главна активна состојка невенот продира во кожата преку микрокапсули и технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Начин на употреба:

Нанесете наутро и навечер на чиста кожа со нежни масирачки движења.


Со исклучок на кремот за раце, овие производи не содржат ниту природни ниту вештачки мириси. Според стандардите на ЕУ, има 26 потенцијални алергени мириси во козметичките производи, кои мора експлицитно да бидат исклучени од составот на производите.

Невен: латинското име е calendula. Многу е познат по своето заздравувачко дејство врз повредената, стресна и проблематична кожа. Статуите на хинду-богови се украсени со жолти и портокалови невен. Народната медицина ја користи оваа билка за лекување на акни, егзема и изгореници. Како резултат на широк спектар на дејство, невенот се користи и во козметиката: екстрактот има антиинфламаторно и антибактериско дејство. Го смирува воспалението и често се користи за лекување на сува и испукана кожа. Невенот има негување и ги враќа природните заштитни функции на кожата.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATURE сертифициран производ
100% веган
100% произведен во Германија

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).