меню
Your Cart

Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл

Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл
Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл
Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл
Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл
Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл
445.00Ден
Без данок: 445.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

DR.SCHELLER “Специјалист” 2-фазен концентрат против мозолчиња и контаминација на кожата.
ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

• СОС помош при мозолчиња и контаминација на кожата
• Антивоспалителни и смирувачки
• Дезинфицира и има хемостатско дејство
• Го измазнува тенот
• Го намалува црвенилото

Новиот стик “Специјалист” од SCHELLER содржи ефикасен 2-фазен концентрат со специјална комбинација на состојки од растителна основа и минерали кои прават мозолчињата да исчезнат ноќе.
Стикот “Специjалист” против акни и контаминација на кожата е високо ефикасен 2-фазен концентрат кој се бори со мозолчињата на наменски и ефикасен начин. Дезинфицира, овозможува мозолчињата да поминат преку ноќ и во исто време го спречува развојот на нови загадувачи на кожата. Содржаниот цинк оксид нежно ги суши погодените области на кожата. Смирувачкиот екстракт од кора од сладунец и магнолија го ублажува воспалението и малото црвенило. За почиста кожа навечер наутро.

Како да се користи:
Добро протресете пред употреба! Нанесете директно на погодените места, оставете да се исуши и делувајте преку ноќ. Остава заштитен бел слој на апликацијата на кожата. Исплакнете се наутро и продолжете со вообичаената нега.


Активни состојки:
Екстракт од кора од магнолија: Има антиинфламаторно дејство, ја смирува кожата, брзо го намалува загадувањето и ја штити кожата од негативните ефекти на слободните радикали благодарение на неговите антиоксидантни својства
Екстракт од Тасев биле: Антивоспалително и смирувачко дејство. Помага во намалување на чешањето и помага во заздравувањето на раните.
Цинк оксид: бел минерал во прав и се наоѓа во природата како зрнест агрегат. Има антиинфламаторно и хемостатичко дејство и нежно ги суши мозолчињата.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATRUE сертифициран производ
100% вегански
100% Произведено во Германија

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).