меню
Your Cart

DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл

DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл
DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл
DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл
DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл
DR.SCHELLER Крем-балсам за раце со Невен – 75мл
292.00Ден
Без данок: 292.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Крем-балсам за раце со Невен, за сува, многу сува и испукана кожа на рацете.
Дејство:
• За многу сува кожа
• Ја враќа рамнотежата на липидите
• Омекнува
• Хидрира
• Заштитува груба и испукана кожа
Грубата и испукана кожа на рацете има потреба од интензивна исхрана. Балсамот за раце содржи смирувачки екстракт од календула, тоник витамин А и алантоин кој го обновува клетките.
Формира мек слој како ракавица што делува како заштитен лепенка на испукана и повредена кожа. Без силикони и парабени.
Начин на употреба:
Нанесете на чиста кожа и нежно тријте.

Невен: Calendula е латинското име. Многу е познат по своето заздравувачко дејство врз повредената, стресна и проблематична кожа.
Статуите на хинду-богови се украсени со жолти и портокалови невен. Народната медицина ја користи оваа билка за лекување на акни, егзема и изгореници.
Како резултат на широк спектар на дејство, невенот се користи и во козметиката: екстрактот има антиинфламаторно и антибактериско дејство.
Го смирува воспалението и често се користи за лекување на сува и испукана кожа. Невенот има негување и ги враќа природните заштитни функции на кожата.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% ПРИРОДЕН сертифициран производ
100% вегански
100% произведен во Германија


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).