меню
Your Cart

DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл

DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл
DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл
DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл
DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл
DR.SCHELLER Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл
693.00Ден
Без данок: 693.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција:
• Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето.
• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
• Го намалува формирањето на слободни радикали
• Заштитува од загадување од урбаната средина

Лето, сонце, плажа и сончање – чиста работа! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се стресни дополнително за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

Заштитниот 24ч. навлажнувачки флуид за лице е особено погоден за комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid.

Начин на употреба:

Нанесете наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.


Состојки:
Масло од секи од лубеница: Богато со незаситени масни киселини, што и дава поголема мекост на кожата. Покрај тоа, ја навлажнува кожата и ја штити од сушење.

Масло од семки од растението моринга: Поддржува природна регенерација и ја зголемува хидратацијата на кожата.

Екстракт од бел ѓумбир: Ја штити кожата од предвремено стареење предизвикано од сина светлина и УВА зраци, како и од штетните ефекти на околината.

Хиалуронска киселина:
Ја задржува влагата, ја измазнува и ја штити кожата од сушење и ги намалува сувите линии и брчките.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATURE сертифициран производ
100% веган
100% произведено во Германија

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).