меню
Your Cart

DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл

DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл
506.00Ден
Без данок: 506.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

• Дополнителна нега со моментален ефект
• Ги чисти порите нежно и длабоко
• Без алкохол
 За сите типови на кожа

Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран


Главни активни состојки:

Екстракт од Алое вера
– ја навлажнува, лечи, смирува и лади кожата.

Екстракт од цветот на праска
– ја штити кожата од слободни радикали, ја зајакнува заштитниот киселински филм на кожата
и ја поддржува регенерацијата на клетките на кожата.

• Без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).