меню
Your Cart

DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл

DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл
DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл
DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл
DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл
DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл
1,155.00Ден
Без данок: 1,155.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект:
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги брише намигнувачките брчки околу окото
• Смирувачки ефект
• Хидрирачки ефект
• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
За совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува деликатната област околу очите и ги крие трагите на стареење. Има долготраен ефект. Ги брише брчките на лицето. Содржаните вредни состојки ја негуваат кожата во длабочина.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите.


Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведен во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран

Содржи масло од Арган :
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, ги омекнува и храни, зголемувајќи ја еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.
Екстракт од масло од Амарант.
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).