меню
Your Cart

DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл

DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл
DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл
DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл
DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл
DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл
1,078.00Ден
Без данок: 1,078.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ги измазнува фините линии
• Стимулира природен процес на регенерација ноќе
• Хидрира
• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
Вистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема против брчки го стимулира природниот процес на регенерација на клетките во текот на ноќта. Содржаните масла од ши и јадро од кајсија обезбедуваат богата конзистентност на кремот, со што се минимизираат фините линии и брчките, се зголемува еластичноста и еластичноста.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа со нежни и лесни масирачки движења.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).