меню
Your Cart

Dr.Scheller 100% масло од арган 30мл

Dr.Scheller 100% масло од арган 30мл
Dr.Scheller 100% масло од арган 30мл
710.00Ден
Без данок: 710.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: DR.SCHELLER

100% чистото масло од арган од Др. Шелер е вистински херој за убавина и за кожата и за косата. Богат е со витамин Е и антиоксиданси кои ја измазнуваат кожата и ја подобруваат цврстината, како и еластичноста на кожата на долг рок. Процесот на заздравување се стимулира во воспалените области на кожата благодарение на различните активни состојки кои се наоѓаат во маслото. Маслото ги храни сувите врвови и ја омекнува косата.

Начин на апликација:
Лице: Нанесете неколку капки од маслото на предходно исчистено лице наутро и навечер. Нежно масирајте го маслото во кожата. Маслото може да се измеша со хидратантна крема за лице – едноставно додадете неколку капки во кремата, измешајте и нанесете на лицето.

Коса: Ставете 1-2 капки од маслото на дланката и премачкајте ги суви врвови на косата. Може да се користи на сува или влажна коса.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).