меню
Your Cart

Curcumactiv (2+1) + код - препарат за смирување болки и воспаленија

Curcumactiv (2+1) + код - препарат за смирување болки и воспаленија
Curcumactiv (2+1) + код - препарат за смирување болки и воспаленија
1,990.00Ден
Без данок: 1,990.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Curcumactiv ( 2+1 )
Тагови: Curcumactiv

Сетот Curcumactiv 2+1 е наменет за смирување на воспаленија проследени со болки.

 

 • Производот Curcumactiv содржи Curcumin C3 Complex® и Biоperine® - стандардизирани, патентирани и клинички тестирани состојки;
 • Комбинацијата на Curcumin C3 Complex® и Biоperine® обезбедува 20 пати поголема апсорпција на куркуминот, за поголема расположливост и дејство;
 • За поефикасно дејство вклучени се вкупно 4 активни компоненти со анти-инфламаторна намена;
 • Примената на сетот овозможува продолжена употреба која е препорачана за постигнување на одржливи ефекти кај хроничните инфламаторни или дегенеративни состојби.
 • Детални информации за карактеристиките, составот и дејството на Curcumactiv може да добиете овде.


 

Огромен број луѓе во светот страдаат од хронични или дегенеративни состојби на рбетот, грбот или зглобовите. Состојбите како хернија со ишијас, спондилоза, артритис, реума, искривувањата на кичмата како сколиоза и други, создаваат силни секојдневни болки во телото, вкочанетост, трнење и отежнато движење кое сериозно го ограничува и отежнува животот на овие луѓе.

 

Земањето на лекови против болка или анти-инфламатори кои на долг рок може да дадат сериозни несакани ефекти не е долгорочно решение!

 

CURCUMACTIV СЕТ 2+1 Е 100% ПРИРОДЕНО РЕШЕНИЕ СО КУРКУМИН КОЈ ИМА ПОТВРДЕНА АПСОРПЦИЈА И ДОКАЖАНО ДЕЈСТВО

без несакани ефекти дури и при продолжена употреба!

 

Зошто CURCUMACTIV 2+1 СЕТ?

 • Ефикасно делува во смирување на воспалението и болката;
 • Содржи регистрирани, стандардизирани состојки со највисок квалитет Curcumin C3 Complex® и Bioperine®;
 • Комбинацијата на Curcumin C3 Complex® и Bioperine® докажано обезбедува 20 пати поголема апсорпција во однос на стандардниот куркумин.

 

Предности на сетот CURCUMACTIV 2+1

Со купување на сет од 3 производи:

 • се обезбедува континуиран внес на Curcumactiv и се постигнува поголем, подолготраен одржлив ефект во смирување на воспалението и болката;
 • производите го содржат најпознатиот, патентиран куркумин - C3 Complex®, со стандардизирана висока концентрација од 95% биоактивни куркуминоиди од 3 вида;
 • заедно со Bioperin® - патентиран, стандардизиран, екстракт од црн бибер со докажан ефект на зголемување на апсорпцијата на куркуминот за 20 пати;
 • производите имаат уникатна, 100% природна течна формула со повеќе активни компоненти, за уште поголемо антиинфламаторно дејство.
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот CURCUMACTIV може да добиете овде.

 

Димитар Бошкоски: Само што го испив првото шише ги фрлив штаките, одма нарачав уште две други шишиња и плус едно ми стигна гратис и благодарен сум многу, ова е најдобриот лек ... веќе немам никакви болки и се осеќам многу добро.

 

da se stavi videoto: https://www.youtube.com/watch?v=e2ZfBNE2_l0


 

Дарко Јованов: Откако почнав куркуминот да го пијам, нагло направи промена, се се промени, не ми се веруваше да ви кажам искрено не ми се веруваше, пробав значи одма првата голтка после 15минути осетив подобрување и кажав на себе дека ова ќе ми помогне и стварно ми помогна фала богу. 

da se stavi videoto:https://www.youtube.com/watch?v=LN6Pc8GGxcU


 

Начин на употреба:

 • Препорачана употреба: 1-3 пати на ден, по 20ml по оброк.
 • Производот може да с употребува и кај деца над 12 години и нема несакани ефекти и при продолжена употреба.
 • Примената на сетот CURCUMACTIV 2+1 се препорачува кај инфламаторни или дегенеративните промени на коските и зглобовите како што се состојбите на реума, ишијас, спондилоза, дископатија, дискусхернија, потоа кај артрози, односно при остеоартритис и ревматоиден артритис, оштетување или воспаленија на лигаменти, тетиви и мускули, скршеници и други трауматски повреди.
 • Со редовна употреба на CURCUMACTIV согласно препораките, корисниците може да почувствуваат позитивни ефекти по само 2-3 дена.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).