меню
Your Cart

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН тоник за лице – 150мл (за осетлива кожа)
614.00Ден
Без данок: 614.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bio:Vegane

BIO:VÉGANE Зелен чај тоник за лице со екстракт од “суперхрана” органски зелен чај, сладунец, екстракт од лист од лисја, маслиново масло е совршена нега за смирување на иритираната и чувствителна кожа. Совршено ја чисти и подготвува кожата за понатамошни фази на нега на лицето. Ја смирува чувствителната кожа, оставајќи пријатно чувство на свежина и го ублажува чувството на затегнатост на лицето.

Начина на употреба:
Со памучен тампон нанесете го тоникот на предходно измиено лице. Не се измива.АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Ја смирува и минимизира иритацијата.

Органски екстракт од лисја од гинко
Екстрактот од органски лисја од гинко нежно ја активира микроциркулацијата, како и метаболизмот на кожата и со тоа ја прави помазна и жива. Исто така, има моќни адстрингентни својства.

Маслиново масло
Поради високата содржина на витамин Е, маслиновото масло делува како природен антиоксиданс и ја штити кожата од напади на слободни радикали.
Вредното маслиново масло целосно се апсорбира од кожата и обезбедува оптимална нега.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).