меню
Your Cart

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД (за осетлива кожа)
923.00Ден
Без данок: 923.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bio:Vegane

БИО: VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СВЕТКАВ ФЛУИД
ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА


Овозможува природен сјај, навлажнува и штити од загуба на влага!
Осветлувачкиот флуид создава блескав сјај, интензивно хидрира и штити од губење на влага. Рефлексивните пигменти имаат осветлувачки ефект и обезбедуваат живописен свеж изглед. Елиминира мало црвенило и воспаление. Има ефект на балансирање.
Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Го намалува црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали.
Смирувачки БИО: Серум VÉGANE BIO GREEN TEA со екстракт од суперхрана – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лисја од гинко, формира заштитен слој кој ја храни и хидрира кожата. Ја минимизира благата иритација и црвенило на кожата. Ги подхранува и хидрира лушпестите суви зони на лицето. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија на животната средина. За смирена и мазна кожа.


Начин на користење:
Наутро нанесете 1-2 дози на чисто лице, врат и деколте и нежно масирајте. Доколку е потребно, прво нанесете дневна крема за лице. флуидот е исто така совршена основа за шминкање. Може да се користи и по нанесување шминка, како и потреба за освежување во кое било време од денот. Производ за дополнителна доза на свежина на вашето лице!


АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Го смирува и намалува воспалението, делува противвоспалително.

Екстракт од корен од женско биле
Има антиинфламаторно дејство. Ја смирува чувствителната и иритирана кожа. Со одлична толеранција на кожата. Го зајакнува природниот заштитен слој на кожата и го омекнува.

Royalis
Органски комплекс на екстракти од лисја на праска, јаболко и малина. Создава свеж, сјаен и изедначен тен. Ги отстранува пигментните точки и бојата.

Сјајни пигменти
Доваат на кожата природен блескав сјај. Помагаат во обновување на кожата и ги зајакнува нејзините природни заштитни функции.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).