меню
Your Cart

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)
BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ нежна пена за миење лице – 100мл (за осетлива кожа)
614.00Ден
Без данок: 614.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bio:Vegane

БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ Нежна пена за миење лице ЗА ОСЕТЛИВА КОЖА.
Нежно ја чисти шминката, нечистотијата и порите во длабочина.
• Нежно и темелно ја чисти кожата
• Дава чисто и свежо чувство
• Спречува непријатно чувство на сува кожа
• Измазнува и храни
• Ја освежува чувствителната и нагласена кожа
Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Минимизира црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали.

Исклучително нежнат пена за миење лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ содржи активен состав на екстракт од суперхрана – органски зелен чај, екстракт од органски корен од сладунец и екстракт од органски лисја од гинко. Нежно ја отстранува шминката и нечистотијата со нежно чистење на кожата и порите во длабочина без да ги исушите. Создава пријатна свежа чистота и го минимизира црвенилото. Кожата е оптимално подготвена за последователна нега.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете темелно со вода. Тонизирајте ја кожата и нанесете крем.АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Ја смирува и минимизира иритацијата.

Органски екстракт од лисја од гинко
Екстрактот од органски лисја од гинко нежно ја активира микроциркулацијата, како и метаболизмот на кожата и со тоа ја прави помазна и жива. Исто така, има моќни адстрингентни својства.

Маслиново масло
Поради високата содржина на витамин Е, маслиновото масло делува како природен антиоксиданс и ја штити кожата од напади на слободни радикали.
Вредното маслиново масло целосно се апсорбира од кожата и обезбедува оптимална нега.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).