меню
Your Cart

BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)

BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)
306.00Ден
Без данок: 306.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bio:Vegane

Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со БИО:VÉGANE Био Асаи лист маска.
· Ја матира мрсната кожа
· Видливо ја измазнува структурата на кожата
· Создава свеж изглед
· Овозможува интензивна хидратација
· Со акција на балансирање

Неткаен целулозен лист е натопен со вреден состав на екстракт од суперхрана – органски акаи и специјално развиен комплекс за матирање. Вредните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Ја зачувува хидратацијата на кожата, го регулира вишокот на себум во Т-зоната и ги храни сувите области. Со редовна употреба ја измазнува структурата на кожата и ги намалува порите. Органската маска од лисја акаи обезбедува рамномерен и витализиран свеж изглед.

Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

Начин на користење:
1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.
2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.
3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампонАКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна (SUPER FOOD) – органски екстракт од акаи
Овошјето  акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданти и се богати со минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини.

Органско масло од дива роза
Маслото од дива роза е богато со масни киселини и го стимулира процесот на обновување на клетките. Совршено се толерира, брзо се апсорбира во кожата и и помага да ја одржи хидратацијата.

Органско масло од јојоба
Маслото од јојоба е течен восок од маслиново-овошје од зимзелена грмушка со исто име. Нежно ја храни кожата и и помага да ја одржи хидратацијата.

Матирачки комплекс
Растителниот екстракт од енантија-хлорант и олеинска киселина се компоненти на специјалниот комплекс за матирање. Ги намалува порите, го неутрализира нездравиот сјај и го измазнува изгледот на кожата.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% сертифициран.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).