меню
Your Cart

BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)

BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)
BIO:VÉGANE БИО АСАИ гел за миење лице – 150мл (за комбинирана кожа)
614.00Ден
Без данок: 614.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bio:Vegane

БИО АСАИ гел за миење лице за комбиниран тип на кожа
Ја чисти шминката и нечистотијата, создава пријатно чувство на чистота без непријатно затегање на кожата.
• За чиста и свежа кожа
• Го отстранува вишокот на себум
• Ја измазнува структурата на кожата
• Идеално го подготвува лицето за понатамошно негување

Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект.

Овој БИО АСАИ гел за миење со екстракт од “супер храна” – органски АКАИ и специјално развиениот комплекс за созревање нежно и ефикасно ја чистат кожата од вишокот на себум, нечистотија, шминка и длабоки пори. Создава пријатно чувство на чистота без затегање и совршено ја подготвува кожата за понатамошното негување.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете темелно со вода. Тонизирајте ја кожата и нанесете крем. очите.АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна (SUPER FOOD) – органски екстракт од акаи
Овошјето  акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданти и се богати со минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини.

Органско масло од дива роза
Маслото од дива роза е богато со масни киселини и го стимулира процесот на обновување на клетките. Совршено се толерира, брзо се апсорбира во кожата и и помага да ја одржи хидратацијата.

Органско масло од јојоба
Маслото од јојоба е течен восок од маслиново-овошје од зимзелена грмушка со исто име. Нежно ја храни кожата и и помага да ја одржи хидратацијата.

Матирачки комплекс
Растителниот екстракт од енантија-хлорант и олеинска киселина се компоненти на специјалниот комплекс за матирање. Ги намалува порите, го неутрализира нездравиот сјај и го измазнува изгледот на кожата.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% сертифициран.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).