421279682
меню
Your Cart

BABE STOP AKN PURIFYING CLEANSING GEL 200ml

BABE STOP AKN PURIFYING CLEANSING GEL 200ml
BABE STOP AKN PURIFYING CLEANSING GEL 200ml
790.00Ден
Без данок: 790.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

PURIFYING CLEANSING GEL Гел за чистење на лице – 200ml

Состав: Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2%
Салицилна киселина 0.2%
Цинк PCA 0.02%

Кератолитичкото дејство спречува запушување на порите. Контролира зголемена продукција на себум и сјај. Помага во контрола на раст на бактерии. Пенаст гел кој ги отстранува нечистотиите од лицето. Не ја иритира кожата. pH 5.
Совет: Нанесете го наутро и навечер на лицето и вратот со нежна масажа и исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очи. Дерматолошки тестирано.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).