421279682
меню
Your Cart

BABE STOP AKN MATTIFYING MOISTURISER 50ml

BABE STOP AKN MATTIFYING MOISTURISER 50ml
BABE STOP AKN MATTIFYING MOISTURISER 50ml
1,050.00Ден
Без данок: 1,050.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

MATTIFYING MOISTURISER Хидратантен крем за лице со матирачко дејство – 50ml

Состав: Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 5%
Ниацинамид 4%
Матифирачка пудра 2%
Витамин Е 0.25%
Салицилна киселина 0.2%
Цинк PCA 0.02%

Специфичен хидратанс за масна и/или кожа склона кон акни. Нормализира прекумерна продукција на себум. Го контролира размножувањето на бактериите. Овозможува матирачки ефект без сјај како резултат на матираната пудра.
Совет: Нанесете на лицето и вратот со нежна масажа до целосна апсорпција. Дерматолошки тестирано.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).