421279682
меню
Your Cart

BABE STOP AKN KERATOLYTIC FLUID 30ml

BABE STOP AKN KERATOLYTIC FLUID 30ml
BABE STOP AKN KERATOLYTIC FLUID 30ml
1,225.00Ден
Без данок: 1,225.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

KERATOLYTIC FLUID Кератолитички флуид – 30ml

Состав:
Слободна гликолна киселина 7%
Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2.5%
Бисаболол 0.2%
Активна јојоба 0.12%

Флуид-гел со 13% гликолна киселина (еквиваленто на 7% слободна гликолна киселина). Намалува неправилности и ја измазнува кожата. Регулира зголемена продукција на себум и има матифирачки ефект. pH 4.
Совет: Нанесете навечер на чисто и суво лице, масирајте до целосна апсорпција. Користете го преку една вечер последователно 3 недели, а потоа 1 недела пауза. Да не се користи веднаш по агресивни медицински третмани. Избегнувајте го делот околу очите, околу мукозни мембрани или отворени рани. Дерматолошки тестирано.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).