меню
Your Cart

BABE HEALTHYAGING+ EYES AND LIPS TENSOR MULTI CORRECTOR 15ml

BABE HEALTHYAGING+ EYES AND LIPS TENSOR MULTI CORRECTOR 15ml
BABE HEALTHYAGING+ EYES AND LIPS TENSOR MULTI CORRECTOR 15ml
1,190.00Ден
Без данок: 1,190.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

MULTI CORRECTOR EYES AND LIPS TENSOR Коректор за брчки лице за околу очи и надусници – 15ml

Состав: Кофеин 3%
Centella Asiatica 3%
DMAE (диметилетаноламин) 2.5%
Биолин пребиотик 2%
Колагенски биостимулатор 2%
Хијалуронска киселина 1%
Комплекс за нега на кожата 1%
Витамин С 1%
Бакучол 1%
Колаген 0.5%
Енкапсулиран ретинол 0.25%
Витамин Е 0.25%

Спречува и корегира изразни линии (очи и усни). Пополнува брчки и ја зголемува хидратацијата. Ги корегира фините линии на изразување. Ја враќа цврстината и еластичноста на кожата.
Совет: Нанесете на посакуваниот дел од лицето со нежно тапкање со прстите. Дерматолошки тестирано.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).