меню
Your Cart

BABE ESSENTIALS HYDRONOURISHING CREAM SPF 20 50ml

BABE ESSENTIALS HYDRONOURISHING CREAM SPF 20 50ml
BABE ESSENTIALS HYDRONOURISHING CREAM SPF 20 50ml
1,390.00Ден
Без данок: 1,390.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

HYDRONOURISHING CREAM SPF 20 Хидратантна крема за лице со заштитен фактор SPF 20 – 50ml

Состав: Филтри за заштита од сонце SPF 20 (UVA-UVB)
Глицерин 4%
Пантенол 1.5%
Масло од авокадо 1%
Природен фактор за хидратација 1%
Активна јојоба 0.6%
Сквален 0.5%
Алантоин 0.3%
Витамин Е 0.25%

Крема за лице со хидрирачки ефект, збогатена со активни хранливи компоненти кои овоможуваат мекост и еластичност на кожата. Филтерот за заштита од сонце штити од соларна радијација. Содржи хијалуронска киселина која го подобрува степенот на хидратација и помага во враќање на еластичноста. Се препорачува за кожа склона на сушење и/или сува кожа. 3 во 1: хидрира, храни и заштитува. Ја обновува загубата на хранливи материи и вода. Дерматолошки тестирано. "

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).