421279682
меню
Your Cart

BABE ESSENTIALS HYDRO 24H REACTIVE SKIN 50ml

BABE ESSENTIALS HYDRO 24H REACTIVE SKIN 50ml
BABE ESSENTIALS HYDRO 24H REACTIVE SKIN 50ml
1,690.00Ден
Без данок: 1,690.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BABE

HYDRO 24h REACTIVE SKIN Хидратантен 24ч крем за лице за чувствителна кожа – 50ml
Состав: Пептид за омекнување на кожата 5%
Биокомплекс кој спречува црвенило (Ruscus, Centella Asiatica, Calendula, Escin и Liquorice) 3%
Биолин Пребиотик 2%
Ниацинамид 2%
Природен фактор за хидратација 1%
Активна јојоба 0.4%
Витамин Е 0.25%
Алантоин 0.2%
Бисаболол 0.2%
Се употребува за чувствителна и/или кожа склона кон црвенило. Со пребиотичко дејство кое го подобрува балансот на микробиотите на кожата. Збогатена со активни компоненти кои ја омекнуваат и смируваат кожата. Честичките со ефект на фузија на боја веднаш го неутрализираат црвенилото. Дерматолошки тестирано.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).