меню
Your Cart

AURA VELVET HIDROGEN 90 ML 6%

AURA VELVET HIDROGEN 90 ML 6%
AURA VELVET HIDROGEN 90 ML 6%
58.00Ден
Без данок: 58.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Aura

Овој развивач на боја на база пероксид е погоден за сите типови коса. Содржи растително масло Limnanthes alba кое ја премачкува косата со заштитен слој, и дава волумен и цврстина, делува антистатичко и спречува сушење. Користете 6% / 20 Vol. пероксид за промена на бојата на обоена коса и добивање на потемни тонови, за покривање на сиви и истакнување на потопла сенка на тонер; ако сакате да ја добиете вашата коса три нијанси посветла, да покриете сиви или да нагласите потопла боја со тонер, користете 9% / 30 Vol. пероксид. 9% пероксид се препорачува и за прво боење на косата. Користете 12% / 40 Vol. пероксид за да ја осветлите косата четири или повеќе нијанси, т.е. за супер осветлување и сива покриеност.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).