меню
Your Cart

AURA LIQUID EYELINER "WING IT UP" Туш за очи

AURA LIQUID EYELINER "WING IT UP" Туш за очи
AURA LIQUID EYELINER "WING IT UP" Туш за очи
207.00Ден
Без данок: 207.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Aura

Туш за очи

Најзначајната карактеристика на овој туш за очи е тоа што ќе одговара дури и на најчувствителните очи и на сите корисници на контактни леќи. Производот е офталмолошки тестиран и има убедливи студии кои покажуваат дека тој навистина е погоден за најчувствителните очи. Овој ајлајнер има гел-како, еластична текстура што се шири многу убаво. Потребни се само неколку секунди за да се исуши, што ја олеснува апликацијата и спречува несакани траги на очните капаци. Друга извонредна карактеристика на овој молив за очи е тоа што се отстранува толку лесно - сè што е потребно за да се отстрани производот од очните капаци е топла проточна вода. Сепак, тоа не значи дека ќе исчезне или ќе се извалка ако ви се насолзат очите или се навлажни. Резултатот е интензивна и сјајна црна линија. Производот доаѓа со тенка и прецизна четка од синтетички влакна.

Совети за апликација:
Оставете го да се исуши неколку секунди пред да нанесете други производи за шминкање на очите.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).