меню
Your Cart

AURA FOUNDATION TAKE CARE OF ME 801 Течна пудра

AURA FOUNDATION TAKE CARE OF ME 801 Течна пудра
AURA FOUNDATION TAKE CARE OF ME 801 Течна пудра
465.00Ден
Без данок: 465.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Aura

Течна пудра

Течна основа со богата и свилена текстура дизајнирана за секојдневна употреба. Оваа основа е погодна за сите типови на кожа. Покрај неговите корективни својства, тој е формулиран да нуди заштита од стресни фактори на животната средина. Дериват на витамин Ц ја штити кожата од негативно влијание на слободните радикали, а неговиот заштитен фактор 15 обезбедува оптимален штит од сончево зрачење. Комплекс од екстракти од билки ја навлажнува кожата, правејќи ја мека и мазна.

Совети за апликација:
Нанесете мала количина со прсти или алатки за шминка на претходно исчистената и навлажнета кожа на лицето. Ако сакате поголема покриеност, користете четки за темели, а ако сакате поприроден изглед, користете сунѓер за подлога.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).